poniedziałek, 18 lipca 2016

Zmiana nicku już możliwa

Niektórzy pewnie z radością przyjmą ten fakt, że opcja zmiany nicku została wprowadzona do gry. Niestety, nie jest to tanie. By zmienić swoją nazwę trzeba wydać 1500 truskawek. Tak, 1500. Nie pomyliłam się w zerach. Jeśli ta informacja Was jednak nie odstrasza, to poinformuję, że nazwę zmieniamy przez mysie forum. Można przez nie przejść ze strony głównej gry lub grając już kliknąć jego ikonkę obok menu. Jeśli jesteśmy zalogowani, kliknijmy swój nick i wybierzmy opcję "moje konto":



Następnie wybieramy zakładkę "Change Name" i wysyłamy Prośbę o aktywację na nasz adres email. To jest krok, który zapewni nam bezpieczeństwo, żeby jacyś włamywacze nie zmienili nam nazwy/hasła itd. Mogą więc to zrobić tylko osoby z dostępem do Waszego konta emailowego.



Teraz zostaniemy poproszeni o kod aktywacyjny, który powinien przyjść na naszego emaila. Jeśli go nie otrzymaliście - poczekajcie kilka minut i sprawdźcie folder SPAM oraz inne podfoldery na swojej poczcie elektronicznej.


Przykładowy mail:


Kopiujemy kod i wklejamy go na forum do tamtego okienka i klikamy "potwierdź".


Jeśli kod wpisaliśmy poprawnie, wyskoczy nam powyższe okienko. Część danych jest jeszcze w języku angielskim, ale pewnie wkrótce zostanie to przetłumaczone. Jak widzicie poinformowano mnie, że nie mam wystarczająco truskawek by zmienić swój nick (bo mam 26), a zmiana nicku wymaga 1500 truskawek. Gdyby ktoś z Was miałby wymaganą ilość, może wpisać swój nowy, wymarzony nick i kliknąć "Check availabilty" - czyli coś w rodzaju sprawdzenia, czy nazwa jest dostępna. Jeśli jest - sprawdź czy na pewno dobrze napisałeś wybrany przez siebie nick, w końcu lepiej nie robić literówek i błędów ortograficznych i potwierdź wybór nowej nazwy. 

U mnie na zdjęciu nie ma tej opcji, ponieważ nie było mnie stać, jest zamiast tego opcja "Buy fraises", żeby dokupić brakujące truskawki.

Gdyby ktoś był ciekawy - nie zmienię swojej nazwy. Nie chodzi tu o koszt, tylko po prostu aktualna bardzo mi się podoba i nie widzę potrzeby jej zmieniania :).

czwartek, 14 lipca 2016

Poradnik umiejętności - Duchowy Przewodnik

Przed Wami pierwszy z czterech poradników dotyczących umiejętności szamana! To będzie taki wakacyjny cykl postów z opisami danych drzewek oraz przydatności umiejętności. Co warto i co nie warto brać. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu jako taki odpoczynek od ciągłych informacji o eventach. Wszystkie poradniki zostaną dodane do rozwijanego menu pod "Pomocami do gry", by można było je łatwo znaleźć. Pisanie takiego poradnika zajmuje sporo czasu. Minęło dobrych kilka dni zanim w końcu go opublikowałam. Zaczynajmy :).


Na pierwszy ogień - drzewko Duchowego Przewodnika.



Czy jest przydatne? Owszem. Ma wiele potrzebnych umiejętności, które warto wziąć jako pierwsze, gdy zaczynamy naszą grę. Zaczynajmy opisy - od dołu drzewka do góry, w nawiasach jest napisany obrazek umiejętności na drzewku, tak dla uproszczenia, by łatwiej je znaleźć na obrazku.

1. Dodatkowy czas (klepsydra) 
Niektóre mapy wymagają wiele pracy i nie zawsze udaje nam się je ukończyć w limicie czasowym. Przedłużenie czasu szamanowania pozwoli nam na spokojniejsze budowanie, bo wiemy, że zdążymy. Zdjęcia tej umiejętności nie wrzucę, bo ciężko pokazać czas. To się czuje przy budowaniu.
Przydatność umiejętności - bardzo ważna umiejętność, powinno się ją brać zaraz na pierwszych poziomach szamana.

2. Duży ser (serek) 
Niby tylko powiększenie sera. Niby nic wielkiego nie daje. Ale! Na pewnych mapach może się przydać. Dla przykładu weźmy mapę 52 z vanilli.


Na tej mapie jest dwóch szamanów. Normalnie nie da się jej przejść samodzielnie. Myszki zaczynają tam, gdzie zaznaczyłam kropką i strzałką, więc lepsi gracze często wskakują na górę od razu po rozpoczęciu gry, zamiast spaść. Biegną na prawo, spadają kawałek w dół, łapią ser i hop - do norki. No ale nie zawsze. W takim przypadku jak wyżej im się to nie uda - ser jest zbyt mały. Spójrzmy na poniższy obrazek:


Ser po ulepszeniu jest olbrzymi! Dobry gracz z dobrą klawiaturą może teraz sam złapać ser i wskoczyć z powrotem na górę ciesząc się być może - pierwszym miejscem.
Przydatność umiejętności - warto ją wziąć, jeżeli mamy kilka zbędnych punktów. Nie jest to jedna z najważniejszych, ale w niektórych przypadkach się przydaje.

3. Duży Szaman (głowa szamana)
Ta umiejętność pozwala nam powiększyć naszą myszkę podczas szamanowania. Nie ma co tu za dużo opisywać. Poniżej przykład:


Trochę niezgrabnie skleiłam te zdjęcia, ale ogólnie widać o co chodzi. Maksymalne powiększenie szamana to 20%. Czyli tyle co na obrazku - niewiele.
Przydatność umiejętności - nieprzydatna. Marnowanie punktów umiejętności. Jeśli zależy nam na efektywnym ich użyciu, nie powinniśmy jej brać. No chyba, że mamy bardzo wysoki poziom i chcemy ją wziąć dla zabawy.

4. Supergwiazda (trzy myszki w rządku)
To umiejętność do zabawy. Kiedy jako szaman zatańczymy, myszki dookoła nas również zaczną to robić:


Przydatność umiejętności - pod względem zwykłego szamanowania zbędna i niepotrzebna. Dla zabawy jednak wyśmienita!

5. Zmartwychwstanie (serduszko z plusem)
Ta umiejętność wymaga tylko jednego punktu. Po jej wykupieniu, jeżeli umrzemy - odrodzimy się i będziemy mogli działać dalej. Działa raz na mapę. Jak zginiesz drugi raz, to już nie wrócisz.


Przydatność umiejętności - bardzo ważna, bierz na samym początku! Będąc nowym graczem często się spada przez nieuwagę. Nawet starym wyjadaczom się to zdarza. Dobre na każdym poziomie.

6. Łatwa wygrana (serduszko z norką)
Ta umiejętność nakierowana na jakąś myszkę przenosi ją do bezpiecznej norki. Uwaga! Zadziała tylko, jeśli myszka ma serek i wcześniej chociaż jedna inna mysz znalazła się w norze. Maksymalnie możemy wziąć umiejętność 5 razy - czyli 5 razy możemy tak uratować myszki.


Przydatność umiejętności - warto kupić. Nie jest aż tak ważna jak niektóre, ale jeśli mamy już najważniejsze umiejętności, to można wziąć, bo czasem się przydaje.

7. Nekromancja (myszka z aureolą)
Tu również możemy wrzucić 5 punktów umiejętności. Po użyciu możemy przywrócić kilka myszek do życia (najwięcej 5). Screena nie będę wrzucać, bo nie będzie zbyt ciekawy. Po prostu pojawiają się myszki.
Ciekawostka - Dawniej po uzdrowieniu myszki stawały się szkieletami, jednak po dalszych aktualizacjach gry gracze wracają w normalnych mysich strojach.
Przydatność umiejętności - według mnie bardzo ważna. Jeżeli zależy nam na uratowaniu jak największej ilości myszek to jest wręcz niezbędna!

8. Kuchnia polowa (ser na mysiej łapce)
Ta umiejętność pozwala nam dać ser jakiejś myszce. Uwaga! Moc nie zadziała, jeżeli w norce nie ma żadnej myszki. Musi być chociaż jedna. Ser można dać kilkakrotnie. Nie wiem do końca dlaczego, ale na niektórych mapach ser można dawać w nieskończoność, a na innych tylko ok. 5 razy. 


Na mapach zdarzają się gracze, którzy są nieaktywni i stoją na norce, wtedy możemy w bardzo łatwy sposób dając im ser wrzucić ich do środka.
Przydatność umiejętności - bardzo przydatna. Wystarczy wydać jeden punkt umiejętności, a już będziemy mieli spore ułatwienie.

9. Antygrawitacja (piłka ze strzałką)
Po użyciu piłki opadają wolniej. Im więcej punktów włożysz w tę umiejętność, tym wolniej wyczarowane piłeczki będą spadać. Maksymalnie można w nią wrzucić 5 punktów.


Przydatność umiejętności - nieprzydatna. Nawet jeśli by używało jej się do zabawy, to jest marna. Zupełnie niepotrzebna.

10. Teleportacja (myszka wśród niebieskich obręczy)
To jest coś, co warto dłużej opisać. Umiejętność ciekawa i warta uwagi, bo dzięki niej możemy kogoś w łatwy sposób przenieść do swojej myszki. Oczywiście znajdą się tacy, co zastosują to w dobre i złe strony. Dla mnie na przykład złe jest teleportowanie kogoś do nory, gdy jeszcze nikogo w niej nie ma, by dać mu pierwsze miejsce tzw. favo. Oczywiście niektórzy to lubią, ale ja do nich nie należę. Uważam, że to jest niesprawiedliwe. Pierwsze miejsca powinno się zdobywać fair.


Dobrym zastosowaniem jest zabieranie afczących (nieaktywnych) graczy do nory. Dostajemy uratowaną myszkę no i przy okazji damy takiej myszce serek teleportując ją do norki :). Najlepiej się to stosuje, gdy ma się boski tryb, bo wtedy nasze pole widzenia jest bardzo duże i możemy ze sporej odległości kogoś ściągnąć do nas.
Przydatność umiejętności - jest bardzo ważna i przydatna, ale ze względu na ilość punków jaką możemy w nią przydzielić, to na początek polecam wziąć ją raz, góra dwa razy, żeby nie zabrakło nam punktów na inne ważne umiejętności. Dopiero na wyższym poziomie, załóżmy że po 70 zalecam użyć resztę punktów.

11. Dodatkowa szybkość (błyskawica w okręgu)
Lubisz dużą prędkość? Ta umiejętność może Ci się spodobać. Wystarczy wydać na nią jeden punkt umiejętności, by móc ustawić na mapie trzy (przeważnie) błyskawice:


Jak na pewno wiecie, albo się domyślacie - wejście w taką błyskawicę na krótko przyśpiesza mysią prędkość. Kiedy jakaś myszka już ją zużyje i przez nie przebiegnie, nie może już ponownie dostać tego efektu, błyskawice będą poszarzałe i jakby "nieaktywne".
Przydatność umiejętności - nie jest za bardzo przydatna w szamanowaniu, bo przyśpieszenie działa krótko. Zazwyczaj gracze używają jej, gdy już wszystko zbudują i czekają aż myszki przejdą do norki, lub gdy po prostu się nudzą.

12. Jabłko (zielone jabłko)
Ta umiejętność powiększa nasze pole szamanowania po ustawieniu gdzieś jabłka. Najlepiej wyczarowywać je niewidzialne klikając spację, żeby myszki go nie przesunęły. Dla przykładu jednak użyłam tego widocznego.


Można mieć max 5 jabłek używając 5 razy punktów umiejętności, ale jedno/dwa w zupełności wystarcza. Jest to przydatna rzecz, szczególnie dla osób bez boskiego trybu, mających małe pole do czarowania.


Możemy być nawet na drugim końcu mapy, a w okolicy jabłka będziemy mogli coś wyczarować i pomóc myszkom, albo jak wyżej - łatwo steleportować je do siebie.
Przydatność umiejętności - niezbędna dla osób z normalnym i trudnym trybem. Oczywiście nie bierzcie jej więcej niż raz, aż tyle jabłek nie potrzeba :).

13. Wieczna dusza (szaman szkielet)
Po użyciu tej umiejętności możemy przywoływać jeszcze przez kilka sekund po śmierci. Jeśli mamy umiejętność, która pozwala nam po śmierci wrócić jednokrotnie na mapę, to dopiero po kolejnej śmierci już bez odrodzenia będziemy mogli przywoływać dzięki "Wiecznej duszy". Na początku dostajemy możliwość przywoływania przez 4 sekundy, po włożeniu większej ilości punktów ten czas się trochę zwiększy. Maksymalnie można włożyć 5 punktów umiejętności.
Przydatność umiejętności - całkiem przydatna, jeżeli mamy skłonność do zabijania się przypadkiem. Ale musimy spojrzeć na to rozsądnie, punktów zabraknie nam na inne ważne umiejętności, jeśli wszystko włożymy w tą, dlatego bardziej zalecam ją dla graczy, którzy mają wysoki poziom szamana.

14. Sprężyna (sprężyna)
Masz boski tryb i ciężko budować Ci do góry? To jest coś na takie przypadki. Użyj jeden punkt umiejętności, by dostać możliwość ustawienia na mapie sprężyny, która podrzuci myszki w górę. Działają one tak samo jak błyskawice - jednorazowo.


Duże uproszczenie bez budowania desek, by dostać się gdzieś wyżej. Na niektórych mapach można ustawić trzy sprężyny, na innych jedną. Dlaczego akurat tak? Nie mam bladego pojęcia.
Przydatność umiejętności - jedna z ważniejszych. Przydaje się na każdym poziomie szamana. Dużym i małym. Jak najbardziej warto wydać na nią punkt.

15. Chmura (chmura)
Platforma, która się nie przekręca. Częściowy odpowiednik deski z czerwonym gwoździem. Tak mniej więcej można opisać naszą białą chmurkę. Jedyny ruch jak wykonuje, to przesuwanie się na lewo lub prawo, chyba że przyczepimy ją do czegoś stałego lub umieścimy pomiędzy gruntami.


Chmurka może być tylko jedna na mapę. Można jedynie zmienić jej położenie wyczarowując ją w innym miejscu, ale trzeba pamiętać, że ta poprzednia zniknie. Jest możliwość wyczarowania jej w niewidzialnej wersji poprzez kliknięcie spacji, ale ta widoczna częściej się przydaje. Uwaga! Chmurka nie działa w trybie boskim. 
Ciekawostka - gdy umiejętności dopiero zostawały wprowadzane do gry, można było użyć chmury kilkakrotnie. Wyczarować nie jedną - ale wiele chmurek. Najlepiej było, gdy gracze robili chmurkowe totemy. To to była dopiero potęga! Potem zmieniono, że można było użyć jej tylko raz, a w totemach zablokowano możliwość jej użycia. Kiedyś miałam zdjęcie takiego "chmurkowego pomostu" ale było to dobrych kilka lat temu, gdy miałam jeszcze inny system na komputerze i niestety część starych zdjęć przepadła. 
Przydatność umiejętności - jeśli macie możliwość jej wzięcia, to bierzcie śmiało! Jest naprawdę pomocna w trudnym trybie szamana.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o drzewko umiejętności Duchowego Przewodnika. Mam nadzieję, że nie zanudziłam Was tym długim postem. Kolejna część poradnika pojawi się w innym czasie, trudno powiedzieć kiedy. Na pewno w wakacje :).
Chciałabym jeszcze podziękować moim 'statystom', którzy dzielnie pozowali do zdjęć w poradniku oraz tym, którzy nawet nie wiedzą, że zostali ujęci w kadr i znajdują się na blogu. Taka niespodzianka, haha.

Modliszka






piątek, 1 lipca 2016

Wakacje 2016

Przywitajmy pierwszy od zeszłego roku dwumiesięczny event! W sklepie pojawiło się kilka nowych przedmiotów, w tym biedronkowe futerko:



Od dawna w sklepie nie pojawiały się nowe przedmioty szamana. To miło, że doszły teraz. Wyglądają przeuroczo :).
Mała zmiana w wyglądzie menu po kliknięciu:



Na zwykłych mapach zaczęły pojawiać się tajemnicze nasionka ze znakiem zapytania:



Po ich zebraniu i wejściu do nory z serem otrzymujemy jedno takie nasionko do naszego ekwipunku. Na mapach są również widziane konewki , biedronkigrabie i nawozy, które zdobywamy w ten sam sposób co nasiona.

Co jakiś czas pojawia się mapa eventowa:


Naszym zadaniem jest wyhodować rośliny w ogrodzie. Mamy sześć pól. Kiedy klikniemy na któreś z nich, będziemy mogli zasadzić nasiona i opiekować się nimi używając konewek, grabi itd. Na mapie po lewej stoi Papaille, u którego możemy kupić nasiona konkretnych roślin (te zbierane na mapach są losowe i nie wiadomo co z nich wyrośnie) lub zaopatrzyć się w kulkę szamana, odznakę i tytuł.
Uwaga! Gdy skończy się czas na mapie, nasze roślinki nie znikają! Na kolejnej mapie eventowej znów się pojawią i prawdopodobnie nawet trochę podrosną. Podlewanie naszych roślin konewką przyśpieszy ich wzrost, tak samo użycie nawozu.



Kiedy nasza roślinka urośnie do końca, możemy ją zebrać poprzez kliknięcie. Przykładowo poniżej zebrane jagody:


Zdarza się, że na naszej roślince pojawią się małe, zielone szkodniki. Możemy je usunąć używając biedronki. Tak wyglądają:



Jeśli na drzewku pojawią się chwasty, możemy je usunąć za pomocą grabi. Chwasty wyglądają jak niska trawa. Zajmują miejsce na ziemi pod roślinką. Wygląda to tak:



Z każdego tajemniczego nasionka może wyrosnąć coś ciekawego. Nawet czerwona papryczka!
Zebrane rośliny możemy wymienić u Papaille na nowe nasionka:



Które nasionka u Papaille to które? Poniżej małe rozeznanie w tej sprawie:


Od góry - czerwona papryczka, cytryna, winogrono, jagoda, pomidor, stokrotka

Tak dopiszę jeszcze dodatkowo, że Tęczowa Cebulka ze sklepu jest nasionkiem Kwiatu Lotosu.
Za 30 cytryn możemy kupić nowy tytuł - Farmer.
W pokoju village możemy kupić nowy przedmiot ekwipunkowy:


Wakacje 2016
Zmienia na krótki czas naszą myszkę w myszokwiat

Za 1 czerwoną papryczkę możemy otrzymać od Papaille kulkę do poziomu szamana:


Wakacje 2016

U Elise w pokoju village możemy zaopatrzyć się w nowe kartki listowe. Dwie sztuki kosztują jedną kulę z survivoru:

Wakacje 2016
Umożliwia nam wysłanie zielonego listu

Możemy dostać dwie nowe odznaki:


Wakacje - kup za 4 czerwone papryczki u Elise
Wakacje - wyhoduj i zbierz kwiat lotosu

Czekając na event, możesz poukładać puzzle i konkurować z innymi o pierwsze miejsce na liście poniżej :)


Puzzle online, (c) Luksoft